Pasipuošėm šimtmečio istorija

 

Šiais metais Lietuva švęs garbingą jubiliejų. Dr. V. Kudirkos mokykloje Lietuvos gimtadieniui ruošiamasi visus metus. Sausio 21 dieną mūsų patalpose švyko įvyko dar vienas visos bendruomenės renginys skirtas prisiminti Lietuvos šimtmečio istoriją. Mokykloje svečiavosi Vilniaus universiteto istorijos fakulteto dr. Norbertas Černiauskas, kuris savo paskaitoje kvietė ne tik prisiminti Lietuvos Nepriklausomybės kelią, apžvelgti Lietuvos šimtmečio istorijos laiko juostą, bet ir diskutuoti, kelti klausimus, ką mes kiekvienas galėtume padovanoti Tėvynei šimtmečio proga. Kaip galime tapti istorijos herojais šiandien..?

Mokykloje taip pat svečiavosi garsios dizainerės iš Lietuvos Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė, kurios visiems pasiūlė  per kūrybą atsigręžti į etnokultūros ištakas, pasinerti į savo identiteto paieškas. Dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas sukūrėme dovaną sau – stilingą, tautiniais motyvais papuoštą pasirinktą daiktą.

Džiaugiamės turiningai praleista diena, dėkojame gerbiamiems svečiams už naujas žinias, už galimybę pabūti kūrėjais liudijant savo tautiškumą.

Šis projektas buvo įgyvendintas padedant JAV LIetuvių Bendruomenei, Lietuvių Fondui bei Švietimo ir Mokslo ministerijai.