Pasitinkame rudenį linksmai

Šių metų rugsėjo 23 d. dr. V. Kudirkos mokyklos bendruomenė kvietė visus gerai praleisti laiką ir linksmintis šventėje ,,Oktoberfest lietuviškai”.
„Oktoberfest lietuviškai“ – tai jau tradicija tapusi šventė, kurią trečius metus iš eilės organizuoja lituanistinės mokyklos mokinių tėvai. Šventės idėja gimė prieš dvejus metus. Dr. V. Kudirkos lituanistinės mokyklos mokinių tėvai sumanė organizuoti šventę aplink gyvenantiems lietuviams, o surinktus pinigus skirti mokyklos mokymo programų tobulinimui ir plėtojimui.

Šventėje visada gausu pramogų. Šiemet mokyklos mokiniai su mokytojomis visus kvietė išmokti lietuvių liaudies šokių ir ratelių. Vaikams netrūko estafečių ir sportinių žaidimų, visi dūko, varžėsi ir buvo apdovanoti. Buvo smagu pasiklausyti Neringos stovyklos dalyvių traukiamų dainų. Šventės dalyviai turėjo progą dalyvauti loterijoje, kurios prizai išties stebino: kažkas laimėjo firminius Oktoberfest molinius bokalus, kažkas pirštelius laižė laužydamas paties skaniausio, paties trapiausio šakočio ragelius, kažkas puošis Design By Vitalija padovanotu įstabaus grožio papuošalu, vienas laimingasis džiaugėsi mokyklos tėvų komiteto įsteigtu piniginiu 200 dolerių vertės čekiu.

Toli sklido lietuviško maisto kvapai viliodami nepraeiti pro šalį, pasivaišinti. Tradicinės lietuvių virtuvės pasididžiavimas – kugelis su spirgučiais viliojo net ir dietos besilaikančius, o firminėms Alfredo dešrelėms su kopūstais buvo sunku atsispirti, išties, apsčiai įvairių gardumynų buvo. O kur dar lietuviški desertai…
Šįmet ,,Oktoberfest lietuviškai” šventė sutapo ir su dar viena minėtina diena – rudens lygiadieniu. Rudens lygiadienį šviesusis paros metas susilygina su tamsiuoju – diena ir naktis trunka lygiai po dvylika valandų. Tai magiškas laikas, kai dėkojama už metų derlių ir tikima, jog su spalvinguoju rudeniu atkeliaus sėkmė. Šią stebuklingą naktį muzikinių gaidų atspalviais nuspalvino atlikėjas Romualdas Zableckas. Savo atliekama muzika jis išjudino visus ir pakvietė į šokių maratoną. O jauniausieji šventės dalyviai mėgavosi kinu po atviru dangumi.

Dėkojame visiems dalyvavusiems, ypatingą padėką reiškiame šventės rėmėjams: Kazickų fondui už ” Matching gift program” , Arsa Group LLC, R. ir D. Bitėnams, Gama Climate, Ventus auto, Skanumėlis, Rama Climate, Atlantic Expres, Linos skanumynams, Design By Vitalija.

Džiaugiamės, kad bendromis visų mūsų pastangomis, gyvuoja ir savo veiklą plečia lituanistinė dr. V. Kudirkos mokykla. Renginio metu buvo surinkta $3163, o visi renginio metu surinkti pinigai bus skirti mokymo programoms palaikyti bei naujų programų vystymui. Prie šios surinktos sumos Kazickų Šeimos Fondas dar pridės $1000 kaip “matrhcing” programos dalis. Šiemet be pagrindinių mokomųjų dalykų, mokykloje vykdomos papildomos veiklos: etnokultūros, istorijos, meno užsiėmimai, krepšinio stovykla, „Protų mūšio“ žaidimas, teminės pamokos kartu su kitomis JAV bei Lietuvos mokyklomis, robotikos pamokos. Planuojame, kad vaikai dalyvaus projektuose bendradarbiaujant su kitomis JAV ir Lietuvos mokyklomis. Norinčius artimiau susipažinti su mokyklos veiklomis kviečiame apsilankyti mokykloje bei kituose mūsų mokyklos renginiuose.