Suskambo kalėdiniai varpai mūsų mokykloje

Po truputį  kiekvieno širdį jau lanko kalėdinė dvasia. Kalėdos – tai šilčiausia metų šventė, kuri suburia draugėn ir kviečia dalintis artuma bei širdžių šiluma. Kalėdos – tai pasaka, kuri bent trumpam priverčia sustoti, užmiršti kasdieninį skubėjimą ir rutiną. Žvelgdami į kalėdinę prakartėlę, matydami ten besišypsančius angeliukus ir ėdžiose miegantį kūdikėlį, patys tampam geresni, jautresni…

Gruodžio 17 d. šventinė nuotaika ir kalėdinis šurmulys įsisiūbavo Dr. V. Kudirkos lituanistinės mokyklos bendruomenės surengtoje Kalėdų šventėje “Vai, atvažiuoja šventa Kalėda”.

Nuo pat ankstaus ryto šurmuliavo tėveliai ruošdami salę šventei ir plušo virtuvėje gamindami lietuviškos virtuvės gardumynus, kuriais vėliau vaišino visus susirinkusius svečius. Mokytojos su vaikais repetavo paruoštą programą, kuri nepaliko abejingų. Vaikų parodytas spektaklis leido nusikelti į pasaką, kurioje visi miško žvėreliai laukia Kūčios ir Kalėdos. Visi prisiminėme Kūčių ir Kalėdų prasmę bei laukimo svarbą. Taip pat šventę puošė vaikučių skambūs balseliai, jie dainavo daineles bei giedojo kalėdines giesmeles. Šventės svečių laukė staigmena – naujai susibūrusios teatro trupės „Kluono teatras“ pasirodymas. Vaikus ir visus susirinkusius nustebino mokytojų ir tėvelių paruošta Salomėjos Nėries „Senelės pasaka“ inscenizacija.

Šventę vainikavo netikėtai pasirodęs Kalėdų Senelis, kuris šiemet, išties, nusileido pro kaminą. Kalėdų senelis atkeliavo nešinas dideliais, sunkiais, pilnais dovanų maišais. Stebėjomės, kaip Senelis paneša šitiek dovanų ir kaip suspėja aplankyti visus vaikučius iki Kalėdų. Senelis šįkart buvo geranoriškas ir išdavė savo paslaptį – jei nori visus metus būti stiprus ir energingas reikia kasdien daryti mankštą. Ir vaikučiai, ir tėveliai buvo kviečiami išmokti Kalėdų senelio mankštos. Linksminomės, žaidėme ir šokome kartu su Seneliu. O atvėręs savo maišus Senelis buvo dosnus, jis apdovanojo vaikučius linkėdamas ir kitais metais elgtis gerai, klausyti tėvelių ir mokytojų, tačiau neužmiršo priminti, kad ne tik vaikučiams reikia būti gerais – tėveliai taip pat turi daryti gerus darbus.

Viso renginio metu buvo galima įsigyti kalėdinės loterijos bilietus. Ši loterija, jau tapusi tradicine. Šįmet už loterijos bilietus surinkta suma buvo padalinta pusiau. Pusė už loterijos bilietus surinktų pinigų nukeliavo į mokyklos fondą, o kita pusė – atiteko vienam laimingajam.

Po šventės niekas neskubėjo skirstytis, vaišinomės tradiciniu Alfredo kugeliu,  dešrelėmis su kopūstais ir įvairiais gardumynais. Dėkojame dalyvavusiems ir tikime, kad visi patyrėme gerų emocijų, padovanojome vieni kitiems šypsenas, o sukurtą kalėdinę dvasią parsinešėme į namus. Linksmų Šv.Kalėdų ir sėkmingų bei prasmingų Naujųjų metų!